Bulletin k utkání #2022/02Z
1LŽ: SKV vs. Prague Tigers Nehvizdy
Bulletin k utkání#2022/02Z

Ladies čeká třetí domácí zápas v sezoně

Tři zápasy, tři vítězství. Ženské áčko Vinohrad vstoupilo do nového ročníku 1. ligy skvěle a má na svém kontě plný počet devíti bodů. Bodové konto se svěřenkyně trenérů Kovače a Skály pokusí rozšířit v derby s Prague Tigers.

V posledním soutěžním utkání prokázaly Ladies velkou mentální odolnost. V Plzni v rámci 2. kola Poháru Českého florbalu prohrávaly už 1:3, ale dokázaly se dostat zpátky do zápasu. Angelika Bližňáková dvěma góly poslala duel hraný na třikrát patnáct minut do prodloužení a pak po minutě sama rozhodla o postupu SKV.

„Pro nás velmi cenná zkušenost směrem k budoucímu play off. Ověřili jsme si naši mentální sílu, když jsme se zvládli do zápasu vrátit, i když jsme měli v hlavách, že na jeho konci bude v soutěži pokračovat jen jeden z týmů,“ byl po utkání spokojen kouč František Kovač. Osmifinále s Panthers by Ladies měly sehrát na domácí půdě.

Teď je ale čeká důležitý zápas v rámci 1. ligy. Prague Tigers mají na svém kontě stejně jako Ladies plný počet bodů, když postupně zdolaly Kutnou Horu, Chomutov a Litvínov. Kanadské bodování týmu se sedmi body vede Petra Šusterová. V týmu jsou také dvě hráčky, které mají vinohradskou minulost. Jsou jimi Nikola Bursová a Nikola Hamerníková.