Bulletin k utkání #2021/07
LSL: SKV vs. Sparta Praha
Bulletin k utkání#2021/07

Sokoly čeká tradiční derby se Spartou

Ve 25. kole Livesport Superligy se proti sobě postaví Vinohrady a Sparta. Sokolové měli první vzájemný duel v této sezoně rozehraný velmi dobře a postupně vedli 2:0, 3:2 a 4:3. Pak ale sparťané utkání otočili a vyhráli 5:4. Nyní je šance na odvetu.

Zápasy se Spartou bývají vždy velmi zajímavé a historie vzájemných duelů je hodně bohatá. Také v minulém ročníku svedlo SKV s pražským sokem interesantní bitvy. Na Podvinném Mlýně vedli sokolové před polovinou utkání 4:0, nakonec však padli 4:6. Porážku pak svému soupeři oplatili v domácím utkání, které ovládli 5:4 po prodloužení. Vítěznou trefu obstaral Petr Hartman.

V letošní sezoně vedli Vinohradští v prosinci na půdě Sparty 2:0, nezvládli ale třetí třetinu, třikrát inkasovali v přesilovkách a nakonec prohráli těsně 4:5. Pozor si bude muset vinohradská obrana dát hned na několik hráčů. Kanadské bodování Sparty vede Mikuláš Krbec, posila z Chodova. Produktivní jsou také Lukáš Ujhelyi a Jakub Kolstrunk. A šikovnost předvádějí i mladíci Marek Zouzal a Dominik Beneš.

Vinohradskou minulost mají Michal Kareš a rovněž brankář Martin Beneš. Naopak z kádru SKV si ve Spartě zahráli Milan Bína, Michal Strachota a Lukáš Lanc. Co se posledních zápasů týče, Sparta dvakrát v řadě nestačila na Mladou Boleslav, sokolové si zase pro změnu neporadili se silnými Vítkovicemi. Ve střetnutí se sedminásobným mistrem České republiky se ale blýskl hattrickem Jiří Lebeda, útočník, který teprve před týdnem přišel z kunratického Startu jako posila.

Nedělní duel je na programu od 17 hodin a vy ho budete moci sledovat prostřednictvím textového přenosu nebo díky vysílání na videoplatformě Českého florbalu nebo na webu TVCOM.cz. Držte sokolům v derby palce!