Bulletin k utkání #2022/06
LSL: SKV vs. Sokoli Pardubice
Bulletin k utkání#2022/06

Úterní drama rozhodl autor hattricku Lukáš Gregor!

Jako na houpačce to bylo se sokoly v pátém duelu 1. kola play down na půdě Pardubic. Divoký zápas nakonec rozhodl Lukáš Gregor, jenž celkově zapsal hattrick a skvěle nahradil distancovaného Viktora Kopeckého. Po pěti zápasech tak SKV vede v sérii 3:2

Tak tohle byl zápas! Jen pár hodin před jeho začátkem Český florbal zveřejnil trest pro Viktora Kopeckého za jeho úder florbalkou ze čtvrtého duelu. Nejproduktivnější hráč Vinohrad obdržel týdenní stopku, a tak do série 1. kola play down už jistě nezasáhne. Trest mu totiž vyprší až 14. března. Jeho místo v první formaci zaujal Lukáš Gregor a v pátém utkání si vedl skvěle.

Ale postupně. Gólový účet otevřel v šesté minutě po trefě ze standardní situace Jan Procházka. O chvíli později chladnokrevně zakončil rychlý únik Ivan Pergler. Stejný hráč měl v úvodním dějství solidní fazonu a prosadil se ještě jednou, když se dostal k odraženému míčku a pohotově ho poslal do sítě.

Sokolové vlétli do úterního duelu jako uragán. Devátá minuta, Lukáš Gregor dostává příliš mnoho prostoru od Pardubických, čehož využívá a míří ke vzdálenější tyči. Fantastickou pasáž Vinohrad pak zpečetil Gregor svým druhým zásahem. V 16. minutě potáhl bleskový kontr a úspěšně zakončil.

Jenže od pátého inkasovaného gólu převzali iniciativu domácí a začali dotahovat. Ještě do konce úvodní části prolomili nulu v kolonce vstřelených branek a ve druhé i třetí části mocně dotahovali. Žlutočerným se naopak nedařilo tak, jako v první třetině, a výsledkem byl dokonaný obrat ze strany domácích. Na 7:6 dával v 50. minutě Lukáš Prix.

Vinohradské sokoly to nepoložilo a vrhnuli se za vyrovnáním. To trefil po průniku zleva a šťastném odrazu od jednoho z domácích florbalistů kapitán Petr Hartman. Prodloužení nemělo dlouhého trvání. Vinohradští získali míček, Zbyněk Stuchlík šikovně přihrál na Gregora a ten další povedenou ránou rozhodl o třetím bodu pro SKV.

„První třetina se nám povedla. Proměnili jsme šance, které jsme měli. Bohužel ve druhé části jsme na to nenavázali a naopak Pardubice byly efektivní,“ popsal divoký vývoj hrdina úterního střetnutí Lukáš Gregor. SKV tak vede v 1. kole play down 3:2 na zápasy. A průběh páté bitvy je nejlepší pozvánkou pro šestý duel.

Vstupenky budou k dispozici v předprodeji na Ticketportalu za 25,- Kč, na místě pak za 50,- Kč. Zdarma mají vstup držitelé permanentek, členové klubu, děti do 10 let, senioři a dárci krve. Na utkání už mohou všichni bez protiepidemiologických omezení, jediným stále platným narížením je povinnost mít nasazený respirátor.


Představení soupeře

Sokoli Pardubice
Domácí hala: SH Dašická
Rok založení: 1996
Klubové barvy: červená, bílá


Výsledky čtvrtfinále play off:

Florbal Mladá Boleslav - FBC Liberec 4:0 (8:3. 4:3, 5:4p a 6:2)
Tatran Střešovice
- Black Angels 4:0 (9:1, 7:5, 9:4 a 9:6)
1. SC Vítkovice
- Florbal Chodov 4:1 (3:7, 5:4n,7:2, 6:4 a 4:3n)
Sparta Praha - FbŠ Bohemians 3:1 (4:3, 6:3, 12:5 a 4:5p)


  Výsledky 1. kola play down:

  Sokoli Pardubice - TJ Sokol Královské Vinohrad 2:3 (2:3p, 6:4, 5:6, 10:5, 7:8p)
  FBC Česká Lípa
  - FBŠ Hattrick Brno 4:1 (6:5p, 6:5, 6:5, 4:5 a 4:3)


  Program čtvrtfinále play off:

  Sparta Praha - FbŠ Bohemians (10. 3. 18:30)


  Program 1. kola play down:

  TJ Sokol Královské Vinohrady - Sokoli Pardubice (10. 3. 20:00)

  Zpět na úvod