Bulletin k utkání #2020/02
LSL: SKV vs. Tatran Střešovice
Bulletin k utkání#2020/02

Televizní utkání odehraje SKV s 16násobným mistrem!

Sokolové před kamerami ČT sport vyzvou 16násobného mistra České republiky! Že by se ale Vinohradští věhlasného soupeře zalekli, to se očekávat nedá. Vždyť z posledních čtyř vzájemných soubojů dokázali hned třikrát zvítězit!

V uplynulém superligovém ročníku se Vinohradským vydařil domácí duel s Tatranem. V rámci 7. kola doma svěřenci trenérů Kotlase a Bouši vyhráli 3:1. O triumf sokolů se tenkrát svými brankami zasloužili Lukáš Gregor, Jan Svoboda a Petr Hartman. Na hřišti soupeře uspěly Střešovice, byť to bylo až po prodloužení. Sokolové navíc vedli po dvou třetinách 3:2 a k úspěchu neměli tak daleko. Pak ale zaúřadovali Střešovičtí a jen díky vydařenému finiši se povedlo sokolům dovést střet do prodloužení. V něm rozhodl Filip Langer.

Vzájemné duely s Tatranem v sezoně 2018/2019 znamenaly ještě větší úspěchy pro Vinohradské. Sokolové tehdy zvítězili ve "stodole" 8:5. Třemi body se na tom přitom podílel bývalý hráč Tatranu Martin Skřivánek, který je jedním z lídru vinohradského kádru až dodnes. Domácí drama pak rovněž ovládlo SKV. Hosté vedli už v 1. třetině 3:0, o svůj náskok však přišli, sokolové vsítili pět branek v řadě a nakonec zvítězili 6:5. Tři body tenkrát nasbírali Jan Linhart a Petr Hartman.

Historie vzájemných soubojů s Tatranem je velmi bohatá a pro Vinohrady poměrně úspěšná. Z pozice jasného favorita však do utkání půjdou Střešovičtí. Doposud v devíti utkáních vybojovali 20 bodů a jsou na druhé příčce superligové tabulky. To černožlutým se nedaří. Sokolové dokázali uspět pouze proti Pardubicím a všechna zbylá utkání prohráli. Naposledy neuspěli na hřišti pražské Sparty, když padli 4:5.